PREDICI AUDIO la VINDECAREA PARALITICULUI de la scaldatoarea Vitezda

6-05-2017 Sublinieri

Pentru Duminica a 4-a dupa Pasti, va mai recomandam:

***

Părintele Doru Emanuel Pantazi

(Biserica din Mamaia – Capela Tinerilor – 22 mai 2016):


***

Pr. Cristian Stavriu – Vindecarea Slabanogului 2016 – Manastirea Brebu:

CĂDEREA ȘI SFINȚIREA ÎNCEP DE LA SIMȚURI. Ce vedem si ce ascultam ne formeaza identitatea, ne hraneste si ne defineste. Ce vad si ce aud copiii nostri, ce le dam/le ingaduim sa macine in mintea lor?

“URÂȚENIA este ceea se livrează copiilor de azi”

STĂPÂNIREA DE SINE și DREAPTA SOCOTINȚĂ

***

Predici ale Arhim. Damaschin Luchian (Man. Sihastria Putnei) la Duminica a 4-a după Paşti – 2014 si 2013:

PACATUL INDIFERENTEI

BISERICA – SCALDATOAREA CEA DUHOVNICEASCA, SPITALUL SUFLETELOR. Care este menirea fundamentala a Bisericii?


Categorii

Educatia crestina/ Copiii in Biserica, Hrana duhului / PREDICI SI CUVINTE DE FOLOS, Parintele Damaschin de la Platina, Preot Cristian Stavriu, Preot Doru Emanuel Pantazi, Vindecarea Slabanogului (Paraliticului) de la Vitezda

Etichete (taguri)

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Articolul urmator/anterior

Comentarii

3 Commentarii la “PREDICI AUDIO la VINDECAREA PARALITICULUI de la scaldatoarea Vitezda

  1. Pingback: Vindecarea slăbănogului… nostru suflet lăsat în părăsire: VOIEȘTI SĂ TE FACI SĂNĂTOS? | Cuvântul Ortodox
  2. Pingback: “Nu am om!” – SINGURATATEA, IZOLAREA, INDIFERENTA DE NEIERTAT vs. MENIREA BISERICII ca Trup tainic al lui Hristos: “FIECARE CADE SINGUR, dar ne mantuim in comunitatea Bisericii”; “Toti ne ingrijim numai pentru noi insin
Formular comentarii

* Pentru a deveni public, comentariul dumneavoastra trebuie aprobat de un administrator. Va rugam sa ne intelegeti daca nu vom publica anumite mesaje, considerandu-le nepotrivite, neconforme cu invatatura ortodoxa sau nefolositoare sufleteste. Va multumim!

Carti

Articole recomandate

Rânduială de rugăciune

Articole Recomandate

Carti recomandate